Dzień Mamy i Taty 2025

 

DZIEŃ MAMY I TATY - POMYSŁ NAUCZYCIELA

We wszystkich językach to Mama i Tata.
Wypowiadane przez wszystkich ludzi,
Czy to są mali, czy to są duzi.
Mamusia, mamunia, mamcia czasami,
Tatuś, tatulek, tatko kochany.

Mama i Tata to najprostsze słowa jakie dziecko może wypowiedzieć od momentu przyjścia na świat po dorosłość, pełne wiary, nadziei i miłości w których mieści się cały świat. Wszystkie dzieciaki w  z naszego przedszkola w dniu 27 maja uroczyście obchodziły święto „Mamy i Taty”. Dzieci tego wyjątkowego dnia przygotowały specjalny pokaz artystyczny, pełen niesamowitych wrażeń i wspomnień.

Przedszkolaki zabrały Rodziców w niesamowitą podróż, okraszoną pięknymi wierszami, kolorowymi strojami, muzyką i tańcem, wyrażając w ten sposób swoje uczucia przywiązania, miłość, szacunek i wdzięczność za trud wychowania.
Podczas montażu słowno - muzycznego adresowanym do Rodziców na twarzach Mam i Tatusiów gościł uśmiech, a czasem wzruszenie. Po gromkich brawach były życzenia i prezenty. Przedszkolaki w podzięce podarowały rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.

Wszystkim Mamom i Tatom życzymy zdrowia, uśmiechu i pociechy z tak wspaniałych dzieci.

Dyżur wakacyjny

Termin składania wniosków: 06.06.2025r.

Miejsce składania wniosków: Sekretariat, ulica Mariacka 28 

Wniosek o dyżur wakacyjny

 

Lekcje Biblioteczne

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Wolbromiu   Dekoracje: Dzieci z książką do sali przedszkola, szkoły, na gazetkę

 

W dniach 13-14 maja 2025r. przedszkolaki z grup: Pszczółki, Pajacyki, Zajączki, Krasnoludki, Biedronki, Misie oraz Wiewiórki wzięły udział w lekcjach bibliotecznych organizowanych przez Miejską Biblioteke Publiczną w Wolbromiu.
Dzieci powitała postać Kajtusia, szukały go w różnych książeczkach, to on pomógł najmłodszym poznawać zasady korzystania z zasobów biblioteki i dbania o książki.

Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały słodki upominek- lizaki.


Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia na kolejnych lekcjach!

Dzień Rodziny

Wycieczka 6-latków do Agrogospodarstwa ,,Pod Skałką"

 

13.05.2025r dzieci z zerówki wyruszyły do Agrogospodarstwa ,,Pod Skałką". W programie wycieczki było zwiedzanie ,,Zwierzyńca" i Skansenu Wsi Jurajskiej oraz przejażdżka kolejką Jurajski Eksperss. Dzieci uczestniczyły też w warsztatach plastycznych gdzie wykonały witraż - motyla. Wszyscy chętnie częstowali się słodkimi ciasteczkami. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też wata cukrowa.

To była wspaniała wyprawa!!!